Gündelik Hayatın Engellerine Takılmadan Arkadaş Bul

Arkadaşlık, insan doğasının ihtiyaç duyduğu bir kavramdır. Derdimizi anlatabileceğimiz, zor günümüzde destek olacak, mutluluğumuzu paylaşacak ve bize her konuda anlayış gösterecek birinin varlığı, ruh sağlığımız için de önemlidir. Fakat günlük hayatta yeni arkadaşlar edinirken karşılaşabileceğimiz birtakım zorluklar vardır. Ne var ki internet sitelerinden arkadaş bulmak, bu zorlukların birçoğunun üstesinden gelerek teknolojinin hayatımızı nasıl kolaylaştırdığını kanıtlamaya devam ediyor.

Gündelik hayatımızda her gün yeni bir arkadaş edinemeyiz. Çünkü her an etrafımızda yeni insanlarla tanışıyor, anlaşıyor ve onları uzun süreli olarak sosyal çevremize dahil ediyor değiliz. Bu sebepten ötürü arkadaşlık sitelerinden yeni arkadaş edinmek, bunu gündelik hayatta yapmaktan çok daha kolay.

Arkadaşınızı Önyargılarınızdan Ayrı Bulun

Sosyal çevremizde yeni bir insanla ilk kez karşılaştığımızda, bazı etkenlere bağlı olarak onun hakkında ilk birkaç saniye içinde önyargı oluştururuz. Bu önyargıyı bulunduğumuz koşullar, karşımızdakinin kılık kıyafeti, hatta bizim içinde olduğumuz ruh hali bile belirleyebilir. Daha sonrasında ise onun her yaptığını ve her söylediğini oluşturduğumuz bu önyargılara göre yorumlarız. Neyse ki internet üzerinden biriyle konuşurken, önyargı oluşturmamıza yön verecek az sayıda neden vardır. Karşımızdaki insan hakkındaki fikirlerimiz, büyük oranda onun söylediklerine göre şekillenir. Bu da etkileşimi daha saf, daha doğal bir hale getirir. Dahası, insanlar yargılanmayacaklarını bildikleri için kendilerini daha rahat ifade eder, daha kolay açılırlar. Yargılanma endişesi ne kadar azsa, karşımızdaki insanı tanımamız o kadar kolaylaşır.

Bir insanı yalnızca sanal ortamda tanıyabilmenin zor olduğuna inanıyorsanız eğer, arkadaşlık sitelerinden tanışacağınız insanlarla kısa sürede ne kadar samimi olacağınıza hayret edeceksiniz. Bir insanla ne kadar samimi olduğumuz, tamamen onunla yapacağımız etkileşimin miktarına bağlıdır. Sanal ortam, yukarıda anlatılan sebeplerden ötürü etkileşimi artırarak insanların birbirleriyle daha çabuk kaynaşmasına yardımcı olur. Samimi bir arkadaşa sahip olmak, mutluluğumuz için şarttır. Sizi yargılamayacak, sizi olduğunuz gibi kabullenecek, gerçekte olduğunuz kişiyi görebilecek o yakın dost, belki de bu arkadaşlık sitesinin üyeleri arasındadır. Onu bulmak için tek yapmanız gereken üye olmak ve aramaya başlamak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s